Za dużo humanistów

Według danych z 2011 roku w grupie najlepiej zarabiających, przeważały osoby po studiach technicznych, takich jak elektronika czy informatyka. Wysokie wynagrodzenie otrzymywali również absolwenci uczelni ekonomicznych i medycznych. Mimo tej wiedzy, studentów studiów humanistycznych nadal jest najwięcej i na domiar złego mają oni problem ze znalezieniem pracy. Trudno jednak, aby iść na jakiś kierunek techniczny, jeśli nie ma się do niego predyspozycji. Wszystko to zaczyna się od najmłodszych lat, bo gdyby przywiązywano od podstawówki, przez gimnazjum i liceum większą wagę do przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, chemia czy informatyka, to wszystko wyglądałoby inaczej. A puki co cały czas słyszy się o zmuszaniu młodzieży do czytania nudnych lektur, uczenia się na pamięć wierszów itp. Efekty tego widać dziś – bezrobocie wśród młodych, ambitnych i po studiach. Ten problem sam się nie rozwiąże.

Comments are closed.