W poszukiwaniu dobrej pracy

Licząc, że dobre zatrudnienie samo do nas przyjdzie możemy mocno się rozczarować. Niestety w dzisiejszych czasach i dobie takiego bezrobocia nie ma, co liczyć na takie cuda. Żeby ją zdobyć trzeba spędzić na poszukiwaniach długie miesiące a i taki nie wiadomo, jaka praca się trafi i czy będzie nam odpowiadać. Zazwyczaj wybierając zatrudnienie każdy kieruje się zarobkami z tym bywa różnie. Na więcej niż średnia krajowa nie ma, co się nastawiać, ale lepsza taka praca niż żadna. Urzędy Pracy są bezsilne w stosunku do ilości bezrobotnych, więc na ta instytucję nie liczmy. Najlepiej samemu zacząć aktywnie szukać i nie zrażać się niepowodzeniami. Ktoś w końcu nas zatrudni. Ważne jest by dobrze przygotować list motywacyjny i życiorys, od tych dokumentów może zależeć nasza praca. Nie ma tez, co cieszyć się na zapas, jeśli usłyszymy na rozmowie, że proszę czekać na telefon. Zapewne nigdy nie zadzwoni a nam pozostanie tylko stracony czas i gorzkie rozczarowanie. Trzeba będzie znów ruszyć na poszukiwania.

Comments are closed.