Praca w e-sklepie

Z roku na rok rośnie coraz wyżej sprzedaż w sklepach internetowych. Nic dziwnego! W zabieganej codzienności rośnie potrzeba zaoszczędzenia i wygody. W Polsce działa już ponad 11 tys. sklepów internetowych. Choć większość z nich zatrudnia po kilka osób, to jednak ofert w tym sektorze przybywa. Dodatkowym atutem takich sklepów są oczywiście niższe ceny niżeli w tradycyjnych sklepach.
W 2010 roku średnia wartość zakupów przez Internet na jedną osobę wyniosła 1291 zł, a z kolei łączna wartość całego rynku ok. 11 mld złotych. Najwięcej kupujemy w okresie świąt Bożego Narodzenia i w tym właśnie okresie wzrasta zapotrzebowanie na pracowników. Potrzebne są osoby do pakowania, do wysyłki, do segregacji, do zajmowania się finansami i inne. Szacuje się, że sektor ten będzie się powiększał, a co za tym idzie także zapotrzebowanie na pracę w nim. Pracę w elektronicznym handlu, jak zresztą w innych specjalnościach, najłatwiej znaleźć w województwie mazowieckim i dolnośląskim.

Comments are closed.