Praca dla studentów

Bardzo dużo studentów, aby opłacić swoje rachunki, zaczyna prace w okresie wakacji. Najczęściej studenci wyjeżdżają do pracy za granice gdyż jest o wiele lepiej płatna. Natomiast te osoby które nie decydują się na wyjazdy zagraniczne zostają w kraju i pracują najczęściej w pubach i restauracjach. Propozycje pracy możemy znaleźć we wszystkich portalach ogłoszeniowych w internecie czy gazetach lokalnych. Bardzo często studenci organizują sobie praktyki w zakładach pracy gdzie zdobywają doświadczenie. Bardzo często osoby, które nie pracowały w czasie studiów maja dość duże problemy w znalezieniu pracy po ukończeniu studiów. Praca jest bardzo ważna dla studentów, gdyż zawsze parę złoty może decydować o ich nauce. Mimo, ze praca w naszym kraju jest poszukiwana przez bardzo wiele osób nie tylko młodych, ale także przez osoby starsze, które utraciły ją. Najczęściej pracodawcy zatrudniają na czarno, nie chcą płacić żadnych podatków, a pracownicy nie są ubezpieczeni. Wynagrodzenie jest marne, a praca jest ciężka.

Comments are closed.