Praca dla absolwentów

Największe szanse by znaleźć zatrudnienie w naszym kraju mają osoby, które dopiero ukończyły szkołę. Młodzi są chętnie przyjmowani na różne stanowiska, mimo iż nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia gdyż pracodawca otrzymuje dofinansowanie za takiego pracownika. Jest to korzystne rozwiązanie dla obydwu stron. Nie zawsze jednak praca dla lektora spełni nasze oczekiwana. Jednak, jeśli została znaleziona przez pośredników nie możemy z niej zrezygnować. Bardzo często absolwenci decydują się na zatrudnienie w miejscu edukacji. Nie wracają w rodzinne strony gdzie praca dla lektora to problem, lecz żyją w wielkich miastach za zarobione pieniądze. Staże może nie są dobrze opłacane, ale lepsze to niż nic. Nie dla wszystkich jednak znajdzie się praca dla lektora. Niestety wiele wykształconych byłych studentów zasila status bezrobotnych, czekają na godziwa propozycję. Często trzeba schylić głowę i pracować na kasie w markecie czy w kelnerować w restauracji. Cóż takie są realia naszego kraju. Nie ma perspektyw dla młodzieży na lepsze jutro.

Comments are closed.