Młodzież coraz chętniej podejmuje pracę

Jak wynika z szacunków ponad trzy czwarte młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ma już doświadczenie w praca hostessy zarobkowej. Większa część z nich ponad 70% pracuje w czasie wakacji. Około 36 % pracuje dorywczo, czyli np. w wole weekendy. Ok. 7% deklaruje stałe zatrudnienie. Jeszcze inna statystyka wyłoniła, że grupą najczęściej podejmującą się pracy są uczniowie szkół zawodowych (ponad 86 %). Kolejno: techników ( ponad 80 % ), liceów ogólnokształcących (65%), a na końcu liceów prywatnych (mniej niż 60 %). Jeśli chodzi o studentów to praca jest tutaj już regułą. Przeciętny student w trakcie studiów przeznacza na naukę i pracę około 50 h na tydzień. Wygląda to tak: około 18 h na zajęciach, 10 h na naukę np. czytanie i pisanie prac, a najwięcej czasu poświęca pracy, czyli około 25 h. W przypadku studentów także nie będą to umowy na stałe czy praca hostessy. Są to najczęściej umowy na zlecenie lub o dzieło, czyli tzw. „umowy śmieciowe” wygodne dla pracodawców.

Comments are closed.