Licytacja czy sprzedaż?

licytacje za grosze ma swoje plusy i minusy. Po pierwsze, jeśli wystawiamy jakiś przedmiot na licytacje, musimy czekać na ewentualnych kupujących. Jeśli natomiast wystawimy coś na sprzedaż, możemy być pewni, że kupujący kupią rzeczy natychmiast kiedy będziemy tego chcieli i nie będziemy musieli czekać na kolejne komentarze i na pieniądze. Licytacja ma taką przewagę nad zwykłą sprzedażą, że kupujący często walcząc o przedmiot nie jest w stanie się opanować i podbija cenę nie wiedząc nawet jaka jest cena za towar przy zwyczajnej sprzedaży. Dlatego klienci serwisów aukcyjnych bardzo często przepłacają za towar kupowany na licytacji. Jeśli ustawiasz licytację, musisz wiedzieć, że poprzednie licytacje bardzo przyciągają kolejne licytacje za grosze, czyli jeśli wiele osób licytuje twój przedmiot, to tym więcej ich będzie i to oznacza, że cena ostateczna będzie tym wyższa za cały przedmiot. Dzieje się tak dlatego, że osoby, które widzą, że wiele jest chętnych na towar, myślą sobie, że na pewno towar jest dobry jeśli wszyscy chcą go kupić.

Comments are closed.