Kogo wysłać na targi?

Zasadnicza sprawa przy organizowaniu stoiska na targi gastronomiczne to wybór odpowiedniego pracownika, który pojedzie na targi gastronomiczne z ofertą naszej firmy. Musi to być osoba elastyczna, która ma dobrą prezencję, która potrafi przekonywać i która ma doświadczenie. W każdym przeciwnym wypadku niestety będziemy narażeni na straty albo na niewykorzystane szanse. Powinny być to osoby o szczególnych umiejętnościach i doświadczeniu w negocjowaniu transakcji. Nie może im zabraknąć zapału i energii, która przyciąga ludzi. Nie można wiec wysłać pracownika flegmatycznego albo takiego, który jest w ciężkiej depresji po stracie bliskiej osoby. Nie każda osoba, która jest kompetentna potrafi cierpliwie odpowiadać na setki różnych, często bezzasadnych i niemądrych pytań. Dlatego warto wybrać osobę, która lubi rozmawiać, najlepiej kobietę, która będzie łatwo nawiązywała kontakty i która będzie po prostu miła. Nie zawsze najlepsi nasi specjalistki będą dobrze czuli się na takich targach. Nie można też wysłać kogoś, kto nie ma wysokiego poziomu wiedzy o usługach.

Comments are closed.