Gotowość do zakupu

Kiedy od jakiegoś już czasu próbujesz zainteresować klienta do kupienia twojego produktu, zastanawiasz się jak poznać, czy jest on chociaż wstępnie zainteresowany twoją ofertą. Istnieją bowiem tacy klienci, którzy zachowują bardzo długo kamienną twarz, po czym kupują produkt jakby bez zastanowienia i bez wcześniejszych słów o tym, że są zainteresowani. Dlatego należy nauczyć się wyczuwać, czy klient jest zainteresowany tym, co mu przedstawiasz. Jednym z sygnałów wstępnego zainteresowania twoją ofertą jest to, że klient zadaje dodatkowe pytania i pyta o dodatkowe szczegóły twojej oferty. Obserwuj także mowę ciała. Jeśli klient przez długi czas jakby nie reaguje na to co mówisz i siedzie albo stoi z założonymi rekami i przestaje na ciebie patrzeć albo patrzy na ciebie jednostajnie bez zainteresowania, może to być dla ciebie sygnał, że stracił zainteresowanie tym co mówisz. Powinieneś zmienić wtedy swoją strategie zachęcania klienta do zakupu. Inne sygnały gotowości klienta do zakupu, na które powinieneś zwrócić uwagę to dobry nastrój.

Comments are closed.