Cena wskaźnikiem jakości produktu

Jeśli chcesz rozreklamować produkty bezglutenowe, który w świadomości konsumenta nie różni się jakością od innego podobnego produktu, wtedy musisz zagrać na jakimś jego udogodnieniu. Nie możesz wtedy wmawiać klientom, ze jeśli twój produkt jest zdecydowanie droższy od tego pierwszego, to oznacza to, że ma omn wysoką jakość, bo właśnie ze względu na wysokie obeznanie klientów ze sprawą nie uda się taki chwyt marketingowy. Jeśli jednak masz do czynienia z produktem, którego jakość bywa różna, wtedy możesz dowolnie windować cenę do góry, bo klienci często nie mogą sprawdzić jaka jest rzeczywista jakość produkty bezglutenowe dopóki go nie kupią i nie użyją w domowych pieleszach. Tak jest na przykład z papierem toaletowym. Jego jakość bywa bardzo rożną, w zależności od producenta, dlatego możesz nagle narzucić sobie na niego cenę z kosmosu, na przykład dwóch złotych za jedną rolkę. Wtedy klient będzie myślał, że ma do czynienia z dobrym papierem toaletowym. Nie musi to być wcale prawda. Jeśli jednak chcesz sprzedać bułki, które nie różnią się wyglądem od żadnych innych bułek dostępnych w innych sklepach, wtedy niestety musisz odpuścić sobie windowanie ceny w górę, bo klienci wiedzą, że jakość jest zbliżona.

Comments are closed.