Brak pracy w naszym kraju

Każdy, kto szuka pracy od kilkunastu miesięcy wie jak trudno znaleźć jakiekolwiek zajęcie. Brakuje stanowisk a jeśli już się coś znajdzie to pensja jest minimalna. Owszem praca jest tylko nie dla wszystkich. Teraz by dostać się na dobre stanowisko trzeba dobrego wykształcenia i lat doświadczeń w zawodzie a z tym często jest problem. Średnia krajowa, która nie wynosi wiele nie jest tez zachęcającym czynnikiem, ale jeśli nie ma się wyboru lepiej łapać, co jest. Każda szansa na zatrudnienie jest dobra. Niestety często trzeba będzie zmienić branżę, jeśli praca będzie w innym zawodzie niż nasz. Na naukę nigdy nie jest za późno a wiadomo żyć za coś trzeba. Rachunki same się nie zapłacą a na pomoc opieki społecznej nie zawsze można liczyć. Jeśli ma się rodzinę na utrzymani i dzieci tym bardziej trzeba szukać zajęcia. Praca nawet w innym mieście będzie zbawieniem dla takich osób. Liczy się tylko fakt, iż odzyska się comiesięczną płynność finansową, zapewni godny być najbliższym i w końcu opłaci zaległe rachunki.

Comments are closed.